Barcode: 8005121000092
Spaghettini 9
by Divella
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
non eu agriculture
eac
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
kosher parve
made in italy
Categories
Available in
albania, argentina, australia, bolivia, bosnia and herzegovina, chile, costa rica, france, mexico, montenegro, new zealand, norway, serbia, singapore, south africa
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di grano duro, acqua.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
12 Grain Bread
L'oven Fresh
B NOVA 4
Whole Grain White Bread
C
Sandwich Skinnys
L'oven Fresh
B NOVA 4
Whole Wheat Bread
Aldi
L’oven Fresh 100% whole wheat bread
Aldi
C NOVA 4
Honey Wheat Bread
Aldi,L'Oven Fresh
C NOVA 4
100% Whole Wheat Bread
L'oven Fresh
B NOVA 4
English Muffins
L'Oven Fresh
C NOVA 4
100% Whole Wheat Bread
L'Oven Fresh,Aldi
A NOVA 4
12 Grain Bread
L'Oven Fresh
A NOVA 4
100% Whole Wheat Bread
L'oven Fresh
NOVA 4
Deli Rols
L'Oven Fresh
C NOVA 4