Barcode: 3264963017445
Spaghettini BIO
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
fr bio 01
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
INGRÉDIENTS ISSUS DE L'AGRICULTURE BIOLOGIQUE Semoule de _blé_ dur de qualité supérieure, 150g d’_œufs_ frais par kilo de semoule (14,8%).
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Suppe mit Rind
Knorr
NOVA 4
Non-Dairy Cookies on Cookie Dough 465 ml
Unilever Norge AS
D
Pot Vegan Chocolate Fudge Brownie
Ben & Jerry's
D NOVA 4
Zmrzlina na kokosové bázi
Algida,Carte D'Or,Unilever
D NOVA 4
Pasta Snack Pot "Pilz & Rahm"
Knorr
NOVA 4
Delights Chocolate & Hazelnut Dairy Free Ice Cream
Breyers
C NOVA 4
Lipton Infusion à Froid Hibiscus Grenade 15 Sachets Pyramid
Lipton
B NOVA 4
Potato snack pot bacon & onion
Unilever Norge AS
C
Aardbeien meringue
Hertog Ijssalon
D NOVA 4
Lipton Infusion à Froid Citron Camomille 15 Sachets Pyramid
Lipton
B NOVA 4
Lipton Infusion à Froid Fleur de Sureau Rose 15 sachets Pyramides
Lipton
NOVA 4
Pasta Snack Käse-Kräuter-Sauce
Knorr
C