Barcode: 0076808020038
Spaghettini n. 3
by barilla
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
canada, france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
semolina (wheat, wheat flour durnaine(itamine b3), ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid, contains ingredients of wheat,this product is manufactured on the equipment that manufactures products containing eggs barillaca dal c markham onan l3r5y8-moduitdes united states of america questions? comments? call 1-800-922-7455 ea 0% ec 0% 20 % 70% ine 25% 25 % 80 % 0
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jif, Crunchy Cashew Butter
JIF
C NOVA 4
Creamy Peanut Butter
Jif
C NOVA 4
Peanut Butter Spread
JIF
C NOVA 4
Peanut butter
JIF
C NOVA 4
Hazelnut Spread, Chocolate Cheesecake
JIF
E NOVA 4
uncrustables
Smucker's
D NOVA 4
Made With Roasted Cashews, Cashew Butter Creamy
JIF
C NOVA 4
EXTRA CRUNCHY PEANUT BUTTER
Jif
C NOVA 4
All Vegetable shortening
Crisco
D NOVA 4
Pure canola oil
C
Jif, Hazelnut Spread, Salted Caramel, Salted Caramel
JIF
E NOVA 4
Natural Apricot Fruit Spread
SMUCKERS, Smucker's Natural Spreads
D NOVA 4