Barcode: 4006040152248
Spaghettini Semola No. 3
by Rapunzel
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 006
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
HARTWEIZEN - GRIESS 100% aus kontrolliert biologischem Anbau
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Basmati Impérial
Golden Sun
B NOVA 1
Dinkel Spiralen
Lidl
A
Mandlová zmrzlina
Lidl, vemondo
E NOVA 4
Pistachios Roasted & Salted
Alesto
C NOVA 3
Helado vegano chocolate brownie
Lidl, Vemondo
E NOVA 4
Untable Vegetal. Berenjena, tomate y manzana
vemondo
D NOVA 3
Artesanas con pipas, Crunchy Breadsticks with Sunflower Seeds
Sol & Mar,La Cestera
D NOVA 3
Bio Garbanzos
campo largo
B NOVA 3
Weizenbrötchen
Grafschafter
C NOVA 4
schwäbische Spätzle
Chef Select, Lidl
C
Alubia blanca
Campo Largo
B
Bio Dinkel Spaghetti
Combino, Lidl
A