Barcode: 3596710515981
Spaghettis Blé Complet
by Auchan Bio
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
it bio 009
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de BLÉ dur* complète. * biologique. Traces éventuelles d'oeufs, soja et moutarde.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Coconut Cream
Macro
C NOVA 4
Quick Oats
Woolworths
A NOVA 1
Country Ladle - Butternut Pumpkin
Campbell's
C NOVA 4
Organic vanilla bean paste
Queen
NOVA 4
Natural Vanilla Extract
Queen
NOVA 4
Vanille-Paste
Taylor & Colledge
NOVA 4
Dairy soft salt reduced
Devondale
E NOVA 2
Breakfast Marmalade
Home Brand,Woolworths
D NOVA 4
Aussie Sultanas
Woolworths
D NOVA 1
Select Marmalade English Breakfast
Woolworths
D NOVA 4
Wheat biscuits
Woolworths
A NOVA 3
Pumpkin soup
La Zuppa
B NOVA 3