Barcode: 3347430388887
Spaghettis de maïs bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 76.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
farine de maïs*
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Linguine
RONZONI
A NOVA 1
Coconut Ready Rice
Ben's Original
C NOVA 3 Eco-Score D
Butter
Devondale
C NOVA 4 Eco-Score E
Mature Slices
Plant Menu By Aldi,Aldi
D NOVA 4 Eco-Score B
Pêches en dés
Dole
B NOVA 4 Eco-Score A
Overnight Oats Peanut Butter
Trader Joe's
B NOVA 3 Eco-Score B
CHERUBS Heavenly Salad Tomatoes
NATURESWEET
NOVA 1
Bakery Buns
Sara Lee
C NOVA 4
Super Sweet Corn
Seasons Choice
THAI SWEET CHILLI
Ben's Original
NOVA 4 Eco-Score D
Salted Edamame
Trader Joe's
A NOVA 3 Eco-Score A
Asian Style Vegetables with Stir Fry Sauce
Trader Joe's
C NOVA 4