Barcode: 3329489312150
Spaghettis demi complets
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
semoule de ble dur demi complète biologique
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chleb zytni ze słonecznikiem
Z Piekarni Regionalnej
C NOVA 1
Olej lniany ekologiczny
Look Food
C NOVA 2
Wafle kukurydziane
Euro Wafel
C NOVA 3
Fasola czerwona
MK
A NOVA 3
Vegan sýr
Veganation
E NOVA 4
Ziemniaki do pieczenia Lilly
Awex
C NOVA 1
Chleb wieloziarnisty
Z Dobrej Piekarni
C NOVA 3
Vegan white block
Vega nations
E NOVA 4
Chleb baltonowski
Z dobrej piekarni
C NOVA 3
Mieszanka chińska
Asia Flavours
A NOVA 1
Warzywa Na Patelnię
A NOVA 3
Warzywa na patelnię po włosku
Mroźna Kraina
NOVA 4