Barcode: 8019010344198
Spaghettoni semintegrali
by Ecor
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
biodynamic agriculture
demeter
no palm oil
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 341.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 11.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolato di grano duro biologico demeter (Triticum durum).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey & Almond Granola
Kehe Distributors Llc, Made With
D NOVA 4
Organic pinto beans
Made With
B NOVA 3
Blueberry Preserves
Made With
D NOVA 4
BLACK beans
MADE WITH
A NOVA 3
Organic Dark Red Kidney Beans
Made With
B NOVA 3
Organic Raspberry Preserves
Made With
D NOVA 4
Organic Apricot Preserves
Kehe Distributors Llc, Made With
D NOVA 4
Organic Concord Grape Jelly
Kehe Distributors Llc, Made With
D NOVA 4
Organic Strawberry Preserves
Kehe Distributors Llc, Made With
D NOVA 4
Organic great northern beans
Made With
A NOVA 3
Organic Mixed Berry Preserves
Kehe Distributors Llc, Made With
D NOVA 4
Organic garbanzo beans
Made With
A NOVA 3