Barcode: 8410693800948
Spaguetti
by Romero
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
es eco 006 ar
eu agriculture
green dot
comite de agricultura ecologica
comité de agricultura ecologica
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic durum WHEAT semolina.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ginger Preserve
Mackays
D NOVA 4
Orange Marmalade with Whisky
Mackays
D NOVA 4
Preserve Scottish Raspberry
Mackays
NOVA 4
Mackays Orange Marmalade with Champagne
Mackays
NOVA 4
Strawberry Preserve with Champagne
Mackays
NOVA 4
Seville Orange Marmalade
MacKays
D NOVA 4
Scottish Three Berry Preserve
Mackays
D NOVA 4
Scottish Strawberry Preserve
Mackays
D NOVA 4
Orange Lemon and ginger marmalade
Mackays
NOVA 3
Rhubarb & Ginger Preserve
Mackays
D NOVA 4
Scottish Blackcurrant preserve
Mackays
D NOVA 4
Vintage marmalade
Mackays
D NOVA 4