Barcode: 7613404363263
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Pâtes cuites 49% (eau, amidon de blé modifié, semoule de blé dur, gluten de blé, épices), jus de tomates à partir de concentré, viande de bœuf 10% (Suisse), tomates 9%, huile de colza, flocons de tomates, oignons, carottes, amidon de riz, vin, sel de cuisine, céleri, fines herbes, condiments en poudre, sirop de sucre caramélisé, épices.
Allergens
celery
gluten
Related Products in Meals
Spicy szechuan-style chicken & rice kit, spicy szechuan-style
C NOVA 3
White Cheddar Macaroni & Cheese Dinner, White Cheddar
Kraft
D NOVA 4
Mac & cheese with bacon, sharp cheddar
E NOVA 4
Mac & cheese with bacon, macaroni and cheese dinner, creamy alfredo
E NOVA 4
Korean-Style Bbq Kit, Korean-Style Bbq
Food network kitchen
D NOVA 4
Macaroni & cheese dinner, original
E NOVA 4
Deluxe Original Macaroni & Cheese Dinner, Deluxe Original
Kraft
E NOVA 4
Macaroni and cheese dinner, hot & melty nacho mac & cheese
D NOVA 4
Southwest-Style Chicken & Rice Kit, Southwest-Style Chicken & Rice
Food network kitchen
C NOVA 4
Kitchen inspirations shrimp scampi meal kit
A NOVA 4
Cheesy Hash Browns Creamy Cheese Sauce With Shredded Potatoes, Cheesy
Velveeta
D NOVA 4
Macaroni and cheese dinner, original cheddar
D NOVA 4