Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Agua, Pasta Alimenticia Compuesta 20% (Sémola De Trigo Duro, Clara De Huevo), Nata Ligera 16%, Bacón Cocido 4% (Contiene Leche) (Panceta De Cerdo, Agua, Sal, Proteína De Colágeno, Estabilizante (Trifosfato Pentasódico), Antioxidante (Eritorbato Sódico), Conservador (Nitrito Sódico)), Almidón Modificado De Tapioca, Queso Fundido (Queso, Almidón Modificado De Patata, Agua, Suero De Leche, Proteína De Leche, Sal, Sales De Fundido (Citrato Sódico), Conservador (Sorbato Potásico)), Suero Lácteo En Polvo, Sal, Aromas (Contiene Gluten , Leche), Espesante (Goma Xantana), Corrector De La Acidez (Ácido Cítrico), Pimienta Negra
Allergens
Additives
Related Products in Meals
Papa John's, Giardineiera On Pan Crust, 1 Slice
Papa John's
Focaccia
Boulangerie Maison Migros
Chicken Teriyaki with rice
Anna's best
Sushi wrap Vuna
Sushi Mania
Migros Bio - Linsensuppe
Migros
Stroganoff au bœuf
Migros, Anna's Best
Kalbsgeschnetzeltes
Anna's Best
Tarte au fromage jardinière
Moléson
Falafel & vegetable couscous
Migros, V-Love
Tarte aux Rösti
Migros, Anna's Best
Spaghetti bolognaise au bœuf
Migros, Anna's Best
Tortellini pesto piccante aux légumes
Migros, Anna's Best