Barcode: 3701091774593
Spaguetti semi-complets
by Natureo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
it bio 006
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semoule de blé dur semi-complète*, eau
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Amazin Pitted Prunes
Sunsweet
NOVA 3
Pitted prunes
Sunsweet
D NOVA 3
Pitted Prunes
Sunsweet
C NOVA 3
Sunsweet Amazon prunes
Sunsweet
NOVA 3
Cocotella raw organic
D NOVA 2
Probiotic+ Amazon Prunes
Sunsweet
C NOVA 4
Prugne California
Sunsweet
C NOVA 3
Prugne California
Sunsweet
C
Kivettömiä Luumuja
Sunsweet
C
Sunsweet Svisker 400g
JENSEN & CO AS
C
Pruneaux sans noyau
Sunsweet
C NOVA 1
prunes
sunsweet
C