Barcode: 20260026
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 104.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
71% carne suina, acqua, sale di conservazione (sale, conservante: nitrito di sodio), destrosio, addensante: carragenina; stabilizzante: difosfati; zucchero, proteine vegetali idrolizzate [acqua, proteine vegetali idrolizzate (colza, mais), sale], antiossidante: ascorbato di sodio; estratti di spezie. Può contenere tracce di senape e sedano. SENZA GLUTINE. NATURALMENTE PRIVO DI LATTOSIO.
Additives
e250
e301
e407
Related Products in Meats And Their Products
100% pure 80% lean / 20% fat beef burgers, beef
Topco Associates Inc.
C NOVA 1
Original bratwurst
E NOVA 4
100% pure 80% lean / 20% fat beef burgers, beef
Topco Associates Inc.
C NOVA 1
Boneless skinless chicken breast tenderloins
A NOVA 3
Boneless skinless chicken breasts with rib meat
A NOVA 3
Homestyle fully cooked oven-baked beef & pork meatballs with mild seasoning & a blend of cheeses
D NOVA 4
Italian style fully cooked oven-baked beef & pork meatballs with italian style spices & romano cheese, italian style
D NOVA 4
Homestyle meatballs
D NOVA 4
Bacon cheeseburger fully cooked seasoned beef patty with bacon & process american sharp cheese on a sesame bun sandwich, bacon cheeseburger
Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Buckley Farms, Turkey Breast
Topco Associates Inc.
C NOVA 4
Smoked fully cooked deli style thin sliced ham
B NOVA 4
Honey fully cooked deli style thin sliced ham, honey
D NOVA 3