Barcode: 0037600001045
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Pork with ham, salt, water, modified potato starch, sugar, sodium nitrite.
Additives
e250
Related Products in Canned Foods
Lowes foods, vegetable beef condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Lowes foods, tomato condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Lowes foods, cream of chicken condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Premium Corned Beef Hash
Vanee Foods
D NOVA 4
Lowes foods, cream of mushroom condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Lowes foods, chicken noodle condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Lowes foods, cream of celery condensed soup
Lowes Foods
C NOVA 4
Lowes foods, premium chunk white chicken in water
Lowes Foods
A NOVA 3
Lowes foods, condensed soup, cream of mushroom
Lowes Foods, Lowe's Food Stores Inc.
C NOVA 4
Chicken & Beef Luncheon Loaf
Tazah
D NOVA 4
Chicken stock
Lowes Foods
C NOVA 4
Tomato Condensed Soup
Lowe's Food Stores Inc.
C NOVA 4