Barcode: 0037600181716
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 277.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 7.2 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Pork (91%) Ham (2%), Water, Salt, Starch Sugar, Stabiliser (Triphosphates Potassium Chloride, Flavourings Antioxidant (Sodium Ascorbate), Preservative (Sodium Nitrite). GLUTEN FREE MAY CONTAIN TRACES OF MILKS
Additives
e250
e451
Related Products in Canned Foods
Minestrone Traditional Soup, Minestrone
HY-VEE
B NOVA 4
Cream of chicken condensed soup
That's Smart!
C NOVA 4
Cream of mushroom condensed soup
That's Smart!
C NOVA 4
Homestyle chicken noodle condensed soup, homestyle chicken noodle
C NOVA 4
Reduced sodium beef broth, beef
B NOVA 4
Beef with vegetables chunky soup, beef with vegetables
C NOVA 4
That's Smart!, Chicken Broth
That's Smart!
C NOVA 4
Extra Noodle In Chicken Broth Condensed Soup, Extra Noodle In Chicken Broth
HY-VEE
C NOVA 4
That's Smart!, Chicken Noodle Condensed Soup
That's Smart!
C NOVA 4
Steak & potato chunky soup, steak & potato
C NOVA 4
Vegetable chunky soup, vegetable
C NOVA 4
That's Smart!, Tomato Condensed Soup
That's Smart!
C NOVA 4