Barcode: 03760234
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Pork, mechanically separated chicken, ham, salt, sugar, water, water, spices, sodium nitrite.
Additives
e250
Related Products in Canned Foods
Beef Ravioli
B NOVA 4
Gratin gambas et noix st jacques
Deluxe
D NOVA 4
Water Added Cooked Ham
D NOVA 4
Currysuppe Red Thai
Taste of Asia
C NOVA 4
Theas Beste Chili Con Carne
Penny
C NOVA 4
Cervelas sauce vinaigrette aux oignons émincés
Carrefour
D NOVA 4
Junge Erbsen mit Möhren, sehr fein
Penny, Greenyard Prepared
A NOVA 3
Cassoulet
Toque du Chef
C NOVA 4
Salade niçoise au thon
Nixe
B NOVA 4
CANNED PORK
BARONI
E NOVA 4
Kürbissuppe
Aldi,Primana
C NOVA 4
Gulaschsuppe
Aldi, Primana
C NOVA 4