Barcode: 0037600151214
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Pork with ham, mechanically separated chicken, sugar, water, soy sauce powder (soy sauce [soybeans, wheat], maltodextrin, salt), modified potato starch, salt, flavoring, sodium phosphates, potassium chloride, soybean oil, oleoresin of paprika, sodium nitrite.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e160c
e250
Related Products in Canned Foods
Chicken chile verde, chicken in green sauce
A NOVA 3
Medium yellow lentils with chickpeas curry, medium
B NOVA 3
Ox & palm, corned beef with juices
D NOVA 3
Ox & palm, corned beef with juices
Ox & Palm
D NOVA 3
Beef broth, beef
C NOVA 4
Crown brand, corned beef with natural juices
Crown Brand
E NOVA 3
Chicken bone broth
A NOVA 3
Medium red lentils curry, medium
A NOVA 3
Organic Roasted Chicken Breast
Wild Planet
A NOVA 3
Kitchens of india, mashed vegetable curry, pav bhaji
Kitchens Of India
D NOVA 3
Be'f & Vegetable Soup
Gardein
B NOVA 4
Beef natural bone broth
A NOVA 3