Barcode: 0037600669351
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 273.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 8.4 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
pork (74%), smoked bacon (15%) (pork, salt, water, antioxidant (sodium typical values per 100g àscorbate), preservative (sodium nitrite)), starch, water, ham (2%), salt, sugar, stabiliser (trisodium diphosphate), spice extract, antioxidant (sodium ascorbate), preservative (sodium nitrite), gluten free protein may contain traces of milk nutritional information energy 1132kj/
Additives
e250
e301
e450
e450ii
Related Products
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Pesto pasta style
Aldi
C NOVA 4
Saucisses de Toulouse aux Lentilles cuisinées
Raynal et Roquelaure
C NOVA 4 Eco-Score A
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Vollrohr Zucker
DmBio
E NOVA 2 Eco-Score A
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E