Barcode: 4061458005593
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizengrieß, Ei* (10%), Spinatgranulat (3 %).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% White Wheat Split Top Dinner Rolls
Schmidt Baking Co
B NOVA 4
Potato bread
Old Tyme
E NOVA 4
Blue Ribbon Enriched Bread
Schmidt Baking Co. Inc.
C NOVA 4
King enriched bread
C NOVA 4
Sandwich Enriched Bread
Schmidt Baking Co. Inc.
D NOVA 4
100% whole wheat bread
Schmidt
A NOVA 4
647
Old Thyme
B NOVA 4
Potato Sandwich Rolls
Schmidt
A NOVA 4
Abricots Secs
Marks & Spencer
NOVA 3
Potato Slider Rolls
Schmidt Baking Co
D NOVA 4
Schmidt old tyme texas toast bread
C NOVA 4
Enriched Bread
Schmidt Baking Co Inc.
C NOVA 4