Barcode: 8720182461094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Deegwaar 55% (harde TARWEGRIES, TARWEZEMELEN), aardappelzetmeel, kaas 9,2% (KAAS, weiproduct (bevat MELK)), magere MELKPOEDER, ROOMPOEDER, zonnebloemolie, aroma's (bevat MELK), spinazie' 1,4%, weipoeder (MELK), mineraalzout (kalium), suiker, gejodeerd zout, palmvet, lente-ui', uienpoeder', specerijen (knoflook¹, peper, nootmuskaat, kurkuma), MELKSUIKER, gistextract, MELKEIWITTEN, zout.
Allergens
gluten
milk
Related Products in Meals
Jason's Deli, Broccoli Cheese Soup, Bowl
Jason's Deli
E
Round Table Pizza, Smokehouse Combo, Chicken On Skinny Crust, Personal
Round Table Pizza
C
Jersey Mike's Subs, Chicken Gumbo, Bowl
Jersey Mike's Subs
B
Papa John's, BBQ Chicken Bacon Pizza On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
D
Pizza Jambon & Mascarpone
Toque Du Chef
D NOVA 4
Chicken Samosas
dawn foods
A NOVA 3
Healthy Soups Corn with Chicken Flavor
Maggi
E NOVA 4
Subway, Tomato Basil
Subway
B
Papa John's, Chicken BBQ On Pan Crust, 1 Slice
Papa John's
E
চিকেন কর্ন সুপ
Knorr
E
Papa John's, Hawaiian Chicken Pizza On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
C
Round Table Pizza, Wombo Combo On Skinny Crust, Personal
Round Table Pizza
C