Barcode: 8720600608964
Spinazie met room
by HAK
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Spinazie 80%, water, crème fraîche (ROOM 3%, MELK, zuursel), maiszetmeel, zeezout, natuurlijk aroma
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Old fashioned peanut butter
Open Nature
B NOVA 2
Pecans & maple syrup flakes & clusters cereal, pecans & maple syrup
Open Nature
C NOVA 4
Open nature, cranberry almond craze cereal
Open Nature
C NOVA 4
100% Whole Wheat Bread
Open Nature
A NOVA 4
Almond vanilla flakes & clusters cereal, almond vanilla
Open Nature
C NOVA 4
100% whole wheat english muffins
B NOVA 4
Whole Grain White Bread
Open Nature, Glencourt Inc.
C NOVA 4
Creamy almond butter
Open Nature
A NOVA 2
Organic spicy hummus
Organics
C NOVA 3
Mango organic frozen fruit bars, mango
C NOVA 4
Quick cook steel cut oats
A
Old fashioned peanut butter
Open Nature
B NOVA 2