Barcode: 4000398152103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizengrieß, Frischeier (18 %).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Reiswaffeln Joghurt
Dennree
E
Schoko Reiswaffeln Vollmilch
Dennree
E NOVA 3
Haferflocken Großblatt
dennree
A NOVA 1
Bio-Dinkel-Honig Poppies
Dennree
C NOVA 3
Dinkel Flocken
dennree
A NOVA 1
Bircher Müsli
Dennree
C NOVA 1
Schoko Reiswaffeln Zartbitter
dennree
E NOVA 4
Vollkorn knäckebrot
Dennree
C NOVA 3
Dennree Reiswaffeln mit Meersalz
Dennree
B
Haferflocken Kleinblatt
dennree
A NOVA 1
Maiswaffeln Dennree Ohne Salz, Mais
dennree
B NOVA 1
6-Korn-Flocken
dennree
A NOVA 1