Barcode: 4000470032309
Spiralnudeln
by Bernbacher
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in germany
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizengrieß, Frischei 10%
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Goudappeltje
riedel
D
Appel & Perzik
Dubbel Frisss
NOVA 4
Mango & Passievrucht
Dubbeldrank
E NOVA 4
Jus d'orange
Coolbest
C NOVA 1
Mango dream
CoolBest
C NOVA 4
Appelsientje
Riede
Pearfact
Coolbest
D NOVA 1
Boosting Golden Kiwi
Healthy People
E NOVA 4
Groene ijsthee perzik & hibiscus
Riedel, Van de Boom
C NOVA 4
Appel & perzik
dubbelfrisss
NOVA 4
Premium Orange
Coolbest
NOVA 1
Mango Fruit Drink
Maaza
NOVA 4