Barcode: 0015400813983
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 12.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 11.4 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Enriched macaroni product: (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid]), cheddar cheese sauce: (dairy product solids, salt, cheddar cheese [milk, cheese culture, salt, enzymes], modified corn starch, whey, contains 2% or less of each of the following: beet juice (color), annatto extract (color), beta carotene (color), turmeric oleoresin (color), citric acid, disodium phosphate, lactic acid).
Allergens
gluten
milk
Additives
e160a
e160ai
e270
e330
e339ii
Related Products in Meals
O'Charley's, Chicken Harvest Soup
O'Charley's
E
Salată de boeuf
Penny
B NOVA 4
Pizza Ham and Mushrooms
Edenia
C NOVA 4
Salată de legume cu şuncă
C NOVA 4
Papa John's, Smokehouse Bacon & Ham On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
D
Diavola - Pizza cu salam picant şi ardei iute
Edenia
D NOVA 4
Round Table Pizza, Pepperoni Parmesano On Original Crust, Medium
Round Table Pizza
E
Quattro Formaggi
D NOVA 4
Pizza Greca
Edenia
C NOVA 4
Veggie lasagna
Fru Fru
C NOVA 4
Salată de ardei copți
Penny
C NOVA 3
PlanTuna Mexican Salad With Plant-Based Tuna
plantuna
A NOVA 4