Barcode: 4006040510079
Spirelli 100% rote Linsen
by Rapunzel
Labels
no gluten
organic
vegetarian
non eu agriculture
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 5.9 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Linsen rot, gemahlen Allergikerhinweis: Produktionsbedingt können Spuren von Soja und Ei enthalten sein. 100% aus kontrolliert biologischem Anbau.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouilles japonaises
Sukina
D NOVA 3
Kimchi / Chou chinois
Wang
B NOVA 4
Sweet Rice
Wang Globalnet
B NOVA 1
Soba Noodle
Wang Korea
D NOVA 3
Red pepper powder
Wang
Sesame Oil
Wang Globalnet
C NOVA 2
Algues grillées
Sikina
A
Instant Japanese Fresh Udon
B NOVA 3
Buckwheat Noodles
Sukina
D NOVA 3
Algues salees congelées
Wang Korea
NOVA 3
Sukina Orientalische Nudeln
SUKINA
D NOVA 3
맑은바다 다시마
Wang Korea
E