Barcode: 4006040150510
Spirelli
by Rapunzel
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
it bio 006
made in italy
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 9.2 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
HARTWEIZENVOLLKORNGRIESS. 100% aus kontrolliert biologischem Anbau. Allergikerhinweis: Produktionsbedingt können Spuren von Senf und Soja enthalten sein.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegetable oil no-stick cooking spray
B NOVA 4
Mild olive oil
B NOVA 2
100% pure canola oil
B NOVA 2
100% pure corn oil
C NOVA 2
Extra virgin olive oil
C NOVA 2
100% pure peanut oil
C NOVA 2
100% pure canola oil
B NOVA 2
100% pure corn oil
C NOVA 2
Extra Light Olive Oil
Big Y,Big Y Foods Inc.
B NOVA 2
100% pure canola blend oil
C NOVA 2
Canola Oil No-Stick Cooking Spray
Big Y
B NOVA 4
Pure olive oil
B NOVA 2