Barcode: 5400141301267
Spirelli au ble complet
by Boni
Labels
vegetarian
source of fibre
vegan
high fibres
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PÂTES ALIMENTAIRES COMPLÈTES 100 % semoule complète de BLÉ dur. Source de fibres. PEUT CONTENIR DES TRACES D'ŒUFS ET DE SOJA.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Weltmeisterbrot
Rewe
C NOVA 3
Genuss-Scheiben Bockshornklee
Food for Future
E NOVA 4
Le Petit Cornichon Français à l'estragon
Le Jardin d’Orante
C NOVA 4
Sojacuisine Light
Food for Future, Penny
B NOVA 4
Käse Alternative mild
Food for Future, Penny
E NOVA 4
Geriffelte Kartoffelchips mit Paprika-Geschmack
D NOVA 4
Pistacchi salato
Di Nunzio srl
C NOVA 3
Cashew Sourcream & Onion
Bravo
C NOVA 4
Basmati Reis
Penny
B NOVA 1
Banane biologiche
Coop
A NOVA 1
Kalifornische Mandeln
SimplySunny
B NOVA 1
Bio Blumenkohl
Natur Gut
A NOVA 1