Barcode: 4067796167399
Spirelli - Nudeln
by Dm
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
organic
eu organic
vegan
it bio 009
made in italy
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
HARTWEIZENGRIESS*. *aus biologischer Landwirtschaft Kann Spuren von Soja und Senf enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic campanelle, enriched macaroni product
A NOVA 1
All-purpose bleached flour
Market Pantry
A NOVA 1
Gluten free elbows corn & rice pasta blend
Target Stores
B NOVA 4
Enriched pre-sifted bleached all-purpose flour
Market Pantry
A NOVA 1
Enriched pre-sifted bleached all-purpose flour
Market Pantry, Target Stores
A NOVA 1
Enriched macaroni product, traditional thin spaghetti
Market Pantry, Target Stores
A NOVA 1
Enriched macaroni product, traditional spaghetti
Market Pantry
A NOVA 1
Organic orecchiette
A NOVA 1
Organic acini de pepe enriched macaroni product
A NOVA 1
Enriched macaroni product, traditional spaghetti
Market Pantry, Target Stores
A NOVA 1
Enriched pre-sifted unbleached all-purpose flour
Market Pantry
A NOVA 1
Enriched macaroni product, traditional lasagna
Market Pantry, Target Stores
A NOVA 1