Barcode: 3760192464024
Spiriline Hawaï
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Spiruline (Arthrospira Platensis) pure poudre origine Hawaï 98.5%, dioxyde de silicium 1%, Inuline (non-OGM) 0.4%, stéarate de magnésium 0.1%.
Additives
e572
Related Products in Dietary Supplements
Salty peanut barre protéinée
Bells
NOVA 4
Barbells Apple Pie Core
Barbells
NOVA 4
Lemon Curd White Chocolate
Barebells
NOVA 4
DHA-500
Now, Now Foods
NOVA 4
Protein Bar Crunchy Fudge
Barebells
A NOVA 4
Protein Bar Hazelnut&nougat
Barebells
NOVA 4
Barebells Protein Bar Caramel-Cashew 55g
Barebells
NOVA 4
Barebells Protein Bar, Coconut-choco
Barebells
NOVA 4
Protein Bar Chocolate
Ica Basic
NOVA 4
DHA-500
Now Foods
NOVA 4
Protein Bar Caramel
Ica Basic
NOVA 4
Protein bar white chocolate almond
Barebells
NOVA 4