Barcode: 8720574840537
Spirit rich dark 75%
by Lovechock
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
eu organic
green dot
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 45.0 g |
| of which saturated | 28.0 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | 19.0 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
cacao mass", raw cane sugar", cocoa butter", inulin* (8%), emulsifier (sunflower lecithin)". Can contain traces of nuts.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Bûche fabuleuse 6 parts
Van Den Casteele
E NOVA 4
Madeleine coquille aux oeufs
Antoinette Patisserie
E NOVA 4
Madeleines longues aux oeufs frais
Antoinette Patisserie
D NOVA 4
Panettone
E NOVA 4
Gâche Antoinette Patisserie
Antoinette Pâtisserie
E NOVA 4
Mini cakes aux fruits
Antoinette Patisserie
D NOVA 4
Galettes fines pur beurre
Antoinette Pâtisserie
E NOVA 4
Brioche tressée au sucre
Antoinette Patisserie
D NOVA 4
Brioches au saucisson
Père Anselme Charcutier
E NOVA 4
Madeleines Longues Marbrées
Antoinette Pâtisserie
E NOVA 4
Madeleines coquille aux oeufs frais
Antoinette Pâtisserie
D NOVA 4
Chocolat orange sanguine
Réauté
E NOVA 4