Barcode: 5903548002077
Spirulina&Cytryna
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
100 natural
no added sugar
naturalny
raw
Categories
Available in
france, poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 6.9 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | 8.6 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
daktyl, _orzechy_ (_orzechy nerkowca_, _migdały_), cytryna liofilizowana (3%), spirulina (2,5%)
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Cinnamon flavored applesauce, cinnamon
B NOVA 3
Original applesauce, original
B NOVA 3
Toasted coconut chips
E NOVA 3
Cinnamon flavored applesauce, cinnamon
B NOVA 3
Mixed berry flavored applesauce, mixed berry
B NOVA 4
Original applesauce, original
B NOVA 3
Cinnamon flavored applesauce, cinnamon
B NOVA 3
Original applesauce, original
B NOVA 3
Original applesauce, original
B NOVA 3
Original applesauce, original
B NOVA 3
Food club, grahams crakers, chocolate
Food Club
D NOVA 4
Strawberry flavored applesauce, strawberry
C NOVA 4