Barcode: 4058172390180
Spirulina & Zitrone
by DmBio
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 9.1 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
43 % Datteln*, _MANDELN_, Sultaninen* (Sultaninen*, Sonnenblumenöl*), 5% Spirulinapulver* 1,3%, Zitronenpulver* (Zitronensaftkonzentrat*, Maisstärke*), 0,3 % Zitronenschalenöl* *aus biologischer Landwirtschaft
Related Products in Dietary Supplements
Raspberry Lemonade Protein
Protein Dynamix
NOVA 4
High Strength Vitamin D
Boots
NOVA 4
Macro Munch™ GÂTEAU D'ANNIVERSAIRE
G2G
NOVA 4
the Fast 800 Original Vanilla Shake
C NOVA 4
Pro v gain
SCI-MX
NOVA 4
ultra whey
scimix
D NOVA 4
Dynabar
Dynabar
NOVA 4
Proteinová tyčinka máčená v hořké čokoládě
Tesco
C NOVA 4
Vitamin C
Boots
NOVA 4
Total Mass
scismx
B NOVA 4
Proteinová tyčinka s karamelovou příchutí
Tesco,plant chef
C NOVA 4
Pro v-gain protein blend, vanilla flavour
Scimx nutrition
NOVA 4