Barcode: 0091037561541
Spiruline
by Gourmet
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
the vegan society
vegetarian society approved
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 6.9 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 66.7 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Spiruline 100%* biologique, cultivée en Inde. *Conformément à la règlementation. Garder hors de portée des jeunes enfants. Ne pas dépasse tion recommandée à consommer chaque jour. Ne se subst à une alimentation variée et équilibrée et d'un mode de vie
Related Products in Dietary Supplements
Amped-Up Organic Protein Bars - Double Chocolate Coconut
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Nutrilite organics plant protein powder - Chocolate
Nutrilite Organics
NOVA 4
Fiber Capsules
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 4
Protein Greek Yogurt Coating Granola Bars
Simple Turth
NOVA 4
Glycine
Bulk Powders
NOVA 4
Rich Chocolate Meal Replacement Shake, Rich Chocolate
Slimfast
NOVA 4
Very Vanilla
Slimfast
NOVA 4
Daily fiber
Kroger
NOVA 4
Fiber Therapy Psyllium Husk
Metamucil
NOVA 4
organic protein bar
Dave’s killer bread
NOVA 4
Blueberry protein
Odwalla
D NOVA 4
Peanut Butter Chocolate Chunk
Dave's Killer Bread
NOVA 4