Barcode: 9120104240698
Spirulix rote beeren
by Spirulix
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
no flavors
Categories
Available in
austria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 460.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | 8.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Hafervollkornflocken 50 %, Hafermehl, Sonnenblumen - kerne, Spirulina-Paste 6%, Sonnenblumenöl, Dattelsirup, Rohrzucker, Erythrit, Leinsa - men, Kokosraspeln, Beeren gefriergetrocknet 2 % (Erdbeeren 1%, Himbeeren 1%), Salz. Kann Spuren von Schalenfrüchten, Milch, Soja und Sesam enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten Free Double Chocolate Chip Granola Bars
Annie's
D NOVA 4
Annies organic canned pasta bernie o s pasta
Annie's
C NOVA 3
Annie's Organic Friends Bunnies Cereal
Annie's
D NOVA 4
Peanut Butter Cookie Dough Protein Bar
Annie's
E NOVA 4
Homegrown organic peanut butter chocolate chip
E NOVA 3
Annie'S Organic Chewy Oatmeal Raisin Granola Bar
D NOVA 4
Annie's Organic Friends Bunnies Cereal 2 Pack
D NOVA 4
Annie'S Chocolate Peanut Butter Cookie Dough Protein Bar
Annie's
D NOVA 4
Organic Cinnabunnies
Annie's
D NOVA 4
Annie's Gluten Free Oatmeal Cookie Granola Bar
Annie's
C NOVA 4
Annie'S Homegrown Organic Peanut Butter Crispy Snack Bar
Annie's Homegrown
E NOVA 4
Organic Chewy Granola Bar Chocolate Chip
Annie's
NOVA 4