Barcode: 7043180054121
Spiseklar kyllingfilet
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score D
Labels
no gluten
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 132.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Kyllingfilet (opprinnelse: Norge) vann, potetstivelse, salt, konserveringsmiddel (natriumacetat, melkesyre), glukose (mais), stabilisator (natriumfosfater), surhetsregulerende middel (natriumaskorbat, kalsiumlaktat, natriumlaktat), aroma.
Additives
e262
e262i
e270
Related Products in Meats And Their Products
Spianata Calabrese Piccante
Madeo Industria Alimentare Srl
E NOVA 4
Paté di Pomodori Secchi, Tonno, Funghi e Melanzane
La Reinese
E NOVA 3
La Salsiccia
Madeo
E NOVA 4
Fetta di 'nuja calabrese
Madeo
E NOVA 3
Salame nostrano
Simonini
E NOVA 4
Salame toscano
Chianti salumi, Specialità toscane
E NOVA 3
mortadella di Bologna
Simonini
E NOVA 4
Servelade
Recla
E
Salame Milano Affettato
Simonini
E NOVA 4
Brettlspeck Pancetta, Scheiben (Bauchspeck geräuchert & luftgetrocknet)
Recla AG
E NOVA 4
Prosciutto Cotto Affettato
Simonini
D NOVA 4
Pancetta stagionata e affumicata
Kaisergut, Recla
E NOVA 4