Barcode: 0665760112631
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, JUICES MADE FROM CONCENTRATES: APPLE, ORANGE CARROT, SUGAR, GLUCOSE AND FRUCTOSE SYRUP, ACIDITY REGULATORS: CITRIC ACID AND SODIUM CITRATES, STABILIZERS: GUAR GUM AND XANTHAN GUM ENRICHING SUBSTANCE-VITAMIN C, COLOR-CAROTENES, AROMA
Additives
e330
e331
Related Products in Beverages
Jasmine apple jasmine green tea and juicy apples kombucha
B NOVA 4
Sparkling tea beverage
Caldo International Inc.
C NOVA 4
Quencher, honey lemonade
E NOVA 4
Quencher
E NOVA 4
Allegro, 64% Cacao Dark Drinking Chocolate
Allegro Coffee Company
NOVA 4
Premium cocktail mix
NOVA 4
Tomato juice - horseradish - capers worcestershire and hot pepper sauce, bloody mary
NOVA 4
Quencher
E NOVA 4
Instant whisky sour mix
NOVA 4
Quencher, strawberry honey lemonade
E NOVA 4
Allegro Cacao, Drinking Chocolate
Allegro Coffee Company
NOVA 3
Vanilla al'mondo protein soy & dairy protein shake
D NOVA 4