Barcode: 0087684000977
Splash Cooler
by Caprisun
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
no preservatives
reduced sugar
35 less sugar
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, apple and grape juice concentrates, citric acid, strawberry juice concentrate, natural flavor.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueberry swirl oatmilk non-dairy frozen dessert
bettergoods
NOVA 4
Bettergoods Double Cheese Bagels
Bettergoods
D NOVA 4
Sourdough
Great Value
C NOVA 4
organic dried fruit medley
bettergoods
D NOVA 3
Plant-based strawberry oatmilk non-dairy frozen desert
Bettergoods
D NOVA 4
English toasting bread
Walmart
C NOVA 3
Red Pacific Sea Salt
bettergoods
E NOVA 4
Wheat Sandwich Bread
Better Good
A NOVA 4
Smoked Gouda Mac N' Cheese Flavored Wavy Potato Chips
bettergoods
D NOVA 4
Carolina Gold Style BBQ Flavored Kettle Potato Chips
bettergoods
D NOVA 4
Rotini
Great Value
NOVA 3
Plant-Based Mozzarella Shredded Dairy-Free Cashew Cheese Alternative
bettergoods
E NOVA 4