Barcode: 0035826082251
Splash Flavored Juice Cocktail Blend From Concentrate
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, high fructose corn syrup, carrot juice concentrate, citric acid, natural flavors, apple juice concentrate, ascorbic acid (vitamin c), peach juice concentrate, mango puree, sucralose, beta carotene (color).
Additives
e330
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Puré de papas
Profood Service
B NOVA 4
Bosvruchten
Freshona,Lidl
A NOVA 1
Müesli BIO au chocolat
one day more
C NOVA 3
Honey Peanut Butter
Justin's
B NOVA 3
Ciabatta ai multicereali e semi
C NOVA 1
Linguine
San Lorenzo
A
Dried Apricots
Smart Harvest
D NOVA 1
Pasta de guayaba
Conchita
D NOVA 4
Crema suave de almendra tostada
Solo Nuts
A
Betteraves rouges
Auchan Bio
A NOVA 1
California Select Extra Virgin Olive Oil
Cobram Estate
B NOVA 2
Yaki Soba
Mr. Min
E NOVA 4