Barcode: 0722776000403
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 231.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 55.4 g |
| of which sugars | 53.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
LACTOSE (FROM MILK), SWEETENER (SUCRALOSE: 40%), CARRIERS (CROSS-LINKED CELLULOSE GUM, LEUCINE).
Allergens
milk
Additives
e468
e641
e955
Related Products in Sweeteners
Honey flavored syrup
D NOVA 4
Calorie free sweetener packets
D NOVA 4
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
Food lion, sweetener
A NOVA 4
Maple syrup
E NOVA 3
Syrup
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sweetener With Aspartame
D NOVA 4
100% Pure Maple Syrup
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E
0-calorie sweetener
Food Lion
D NOVA 4
Calorie free sweetener packets
D NOVA 4
Syrup, Chocolate
Food Lion
D NOVA 4