Barcode: 0722776000311
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 395.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.8 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
MALTODEXTRIN, SWEETENER (SUCRALOSE 1%)
Related Products in Sweeteners
Zero calorie sweetener
Sweet'n Low, Cumberland Packing Corp.
NOVA 4
BROWN SUGAR
Dulce Caña
E NOVA 2
TURBINADO CANE SUGAR
SUGAR IN THE RAW
E
Powdered sugar
E NOVA 2
Pure Cane Sugar
Tate & Lyle
NOVA 2
Zero calorie sweetener
D NOVA 4
Organic turbinado sugar
Woodstock
E
Brown Sugar
Dulce Caña
E NOVA 2
Turbinado Cane Sugar
Cumberland Packing Corp., In the Raw
E
Organic Pure Cane Sugar
Woodstock
E NOVA 2
Pancake syrup
D NOVA 4
Turbinado Cane Sugar
Sugar in the Raw, In the Raw
B