Barcode: 7616500012004
Splendor
by Frey
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
fsc
fsc mix
utz certified
utz certified cocoa
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 557.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sucre, lait en poudre enrichi en matière grasse 24 %, pâte de cacao, beurre de cacao, noisettes moulues, émulsifiant: lécithine de soja, arôme. Peut contenir des amandes et des traces d'autres fruits à coque (noix). Cacao: 32 % minimum
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Chocolate chip chewy granola bars, chocolate chip
D NOVA 4
Peanut Butter Pretzel Nuggets
Whole Foods Market
D NOVA 3
Two-bite chocolate chip cookies, chocolate chip
365 Everyday Value, Whole Foods Market
E NOVA 4
White cheddar, chive & thyme scone mix, white cheddar, chive & thyme
NOVA 4
Organic Blueberry Fruit & Grain Bars
Whole Foods Market,365 Everyday Value
D NOVA 4
Two-bite cinnamon rolls, cinnamon
E NOVA 4
Hot spicy cheese curls corn snacks
Whole Foods Market
D NOVA 4
Spiced Pumpkin Bread & Muffin Mix
365 - Whole Foods Market
NOVA 4
Caramel corn & cheddar cheese chicago style popcorn mix
Whole Foods Market
E NOVA 4
Gingerbread cookie mix, gingerbread
NOVA 4
Pub cheese sourdough pretzel pieces, pub cheese
E NOVA 4
Cheddar & sour cream rippled potato chips
Whole Foods Market
D NOVA 4