Barcode: 0077890156834
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 25.7 g |
| Proteins | 22.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Green Split Peas. A ALLERGENS: MAY CONTAIN Milk, Peanuts, Soy, Tree Nuts and Wheat.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mango Chutney
Patak’s
E NOVA 4
sliced water chestnuts imp
Lachoy
A NOVA 1
Fancy sliced chestnuts
A NOVA 1
LACHOY Chow Mein Noodles, 3 OZ
D NOVA 3
Chow Mein Noodles
La Choy
D NOVA 3
roasting parsnips
Marks & Spencer
A NOVA 3
Sliced bamboo shoots
A NOVA 1
La Choy, Fancy Sliced Chestnuts
La choy
A NOVA 1
Water Chesnuts
A NOVA 1
Asian-Style Crunchy Noodles
La Choy
C NOVA 4
La Choy, Fancy Sliced Bamboo Shoots
La choy
A NOVA 1
LA CHOY Chicken Chow Mein Bi Pak, 42 OZ
C NOVA 4