Barcode: 0061483037426
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 22.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Split pigeon peas
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Peanut Butter
Clif Bar
D NOVA 4
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Oat porridge
Herkuless
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Olio Carli
B NOVA 2
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
C NOVA 3
Blueberry crisp energy granola, blueberry crisp
Cliff
D NOVA 4
Cinnamon almond energy granola, cinnamon almond
D NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
Fratelli Carli
B NOVA 2
Italian Bread
Joe Fazio Bakery
C NOVA 4
Crunchy peanut butter energy bars, crunchy peanut butter
Cliff Bar
C NOVA 4
White chocolate macadamia nut energy granola, white chocolate macadamia nut
Cliff
D NOVA 4
Cocoa almond energy granola, cocoa almond
Clif
D NOVA 3