Barcode: 0070870000349
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, salt, wheat gluten, preservatives (calcium propionate, sorbic acid), monoglycerides, datem, mono - calcium phosphate, calcium sulfate, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate.
Additives
e200
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
green peas assorted sizes petits pois
no name
A NOVA 1
Original Thick Rice Cakes
SunRice
A NOVA 1 Eco-Score A
Chick Peas with Olive Oil & Sea Salt
Edgell
A NOVA 3
Millet & Brown Rice Ramen Noodles
Lotus Foods
A NOVA 1
Wheat rolls
Deutsche kuche
C NOVA 3
Honey Roast Creamy Peanut Butter
Peter Pan
D NOVA 4 Eco-Score D
Henrietta said Buffalo wing flavored peanuts
Henrietta Said
C NOVA 4 Eco-Score E
Huile d'olive vierge extra
Terra Delyssa
B NOVA 2 Eco-Score C
Seedless Raspberry Jam
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score B
Edamame soybeans shelled
Geisha
A NOVA 3
Frijoles Negros Molidos
DUCAL
B NOVA 3
Protein+ Rigatoni
Barilla
A NOVA 1