Barcode: 0075450098549
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 265.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), water, high fructose corn syrup, yeast, soybean oil, salt, wheat gluten, calcium propionate (preservative), monoglycerides, datem, calcium sulfate, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate, monocalcium phosphate, cornstarch, calcium phosphate.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
迷你西米 直径2mm
富澤商店
NOVA 2
木薯珍珠 直径6-7毫米
富澤商店
NOVA 2
Soymilk Unsweetened
Kikkoman
B
Soymilk Malt Coffee Flavoured
Kikkoman
C NOVA 4
Soymilk Mango Flavoured
Kikkoman
E NOVA 4
Mandarin Orange
ファミマル,ドール,マルシン
NOVA 3
Classic Instant Coffee
Doutor
NOVA 1
Malt coffee soy milk drink
キッコーマン
NOVA 4
Roasted and Salted Peanuts
trader joes
E NOVA 3
北海道产 特选红豆 200g
富澤商店
NOVA 1
Soymilk Matcha Flavoured
Kikkoman
C NOVA 4
木薯珍珠 约6-7毫米
富澤商店
NOVA 2