Barcode: 0072036900258
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 279.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.5 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [ flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, high fructose corn syrup, yeast, soybean oil, wheat gluten, salt, honey, corn syrup, monoglycerides, monocalcium (preservative), sodium propionate (preservative), sodium propionate (preservative), sodium stearoyl lactylate, calcium sulfate ethoxylated mono-and diglycerides, cornstarch, turmeric (color), azooicarbonamide, whey, soy flour, soy lecithin, sesame seeds, nonfat milk.
Allergens
milk
sesame seeds
Additives
e281
e322
e322i
e471
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Verdina Asturiana
de nuestra tierra
B
Garbanzo cocido extra
Carrefour
A NOVA 3
Alubias A La Riojana
Carrefour
C NOVA 3
Pan multisemillas
Carrefour
C NOVA 4
Alubias blancas cocidad extra
Carrefour
A NOVA 3
Palitos 100% integrales
Carrefour
D NOVA 3
Bebida de soja con calcio
BIO
B NOVA 4
Pote
Carrefour
C NOVA 3
Pan rebanado con semillas de calabaza 3,1%
Carrefour
C NOVA 4
Bebida de Soja sin azúcares añadidos
Carrefour BIO, BIO, Carrefour
B NOVA 1
Lentejas cocidas extra
Carrefour
B NOVA 3
Alubias pintas cocidas
Carrefour
A NOVA 3