Barcode: 0076057018084
Split Top Wheat
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
verified
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.7 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
ENRICHED UNBLEACHED FLOUR (WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), WATER, CINNAMON DROPS (SUGAR, PARTIALLY HYDROGENATED VEGETABLE OİL, CINNAMON, YELLOW CORN FLOUR), SUGAR, YEAST, CONTAINS LESS THAN 2% OF EACH OF THE FOLLOWING: WHEAT GLUTEN, SALT, SOYBEAN ÕIL, RYE FLOUR, POTATO FLAKES, CINNAMON, DOUGH CONDITIONERS (SODIUM STEAROYL LACTYLATE, MONOGLYCERIDES, ENZYMES, ASCORBIC ACID), CALCIUM PROPIONATE (PRESERVATIVE), CALCIUM SULFATE, OAT FIBER, NATURAL FLAVOR, MONOCALCIUM PHOSPHATE. CONTAINS: WHEAT
Additives
e282
e300
e341
e341i
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lentilles vertes
Val'prim
A NOVA 1
Mâche
Nantial
A NOVA 1
Pois cassé
Valprim
A
Mâche
Carrefour
B
Endives spéciales four
Prestige
NOVA 1
Chutney de figues aux épices
Cuisinez Pratique
C NOVA 4
Mes Endives classiques
Prestige
A NOVA 1
Pain de mie
Le Floch
C NOVA 4
Mélange de jeunes pousses
Nantial
C
endives spéciales à braiser
A NOVA 1
Mache Barq.150gr Nantes
Nantial
NOVA 1
Roquette
Carrefour city
NOVA 1