Barcode: 0027900000459
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, whole wheat flour, sugar, yeast, wheat bran, molasses, wheat gluten, soybean oil, salt, calcium propionate (preservative), datem, malt, monoglycerides, calcium sulfate, soy lecithin, enrichment blend (calcium sulfate, ferrous sulfate, niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid, tricalcium phosphate), citric acid, potassium iodate.
Allergens
gluten
Additives
e282
e322
e322i
e330
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ravioles à poêler tomates mozzarelle BIO
Comptoir du Pastier
C NOVA 3 Eco-Score A
PISTACHE GRILLE SALEE SACHET FANCY
Eco-Score E
Lays solone
Lay's,PepsiCo
D NOVA 3 Eco-Score A
Kichererbsen
Al Amier
A NOVA 3 Eco-Score B
Peanut butter
Manilife
A NOVA 3 Eco-Score E
Sojasun Bifidus Mirtillo
Sojasun
C NOVA 4
Peri Peri Basmati Rice
Tilda
B Eco-Score D
Zopfmehl
M-Classic, Migros Terrasuisse, Terrasuisse
A NOVA 1 Eco-Score A
100% Juice Pineapple
Dole
E NOVA 1 Eco-Score E
Пене
Combino
A NOVA 1
Sojasun Bifidus mango
Sojasun
C NOVA 4
PURE SESAME OIL
AMOY
C NOVA 2 Eco-Score D