Split Top White Bread
by Roundy's
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 839.0 kcal |
| Fat | 8.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 164.0 g |
| of which sugars | 17.3 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 25.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ENRICHED BLEACHED FLOUR [WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, IRON, THIAMIN MONONITRATE (VITAMIN B1), RIBOFLAVIN (VITAMIN B2), FOLIC ACID], WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, YEAST, CONTAINS 2% OR LESS OF EACH OF THE FOLLOWING: VEGETABLE OIL (SOYBEAN AND/OR COTTONSEED OILS), WHEAT GLUTEN, SALT, CALCIUM SULFATE, DOUGH CONDITIONERS (MAY CONTAIN ONE OR MORE OF THE FOLLOWING: MONO-AND DIGLYCERIDES, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CALCIUM PEROXIDE, DATEM, CALCIUM IODATE, ASCORBIC ACID, AZODICARBONAMIDE, ENZYMES), CALCIUM PROPIONATE (PRESERVATIVE), YEAST NUTRIENTS (MONOCALCIUM PHOSPHATE, CALCIUM SULFATE, AMMONIUM SULFATE AND/OR CALCIUM
Additives
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
Complete Pancake Mix
Meijer
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
Sliced Pears
Del Monte Foods.
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
Country Style Baked Beans
Bush's Best
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
Margarine
Land O Lakes