Barcode: 0408860035185
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 5.9 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 18.5 g |
| of which sugars | 14.8 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Vanilla Flavour Yoghurt, Sugar, Modified Maize Starch, Flavourings, Citric Acid, Milk Coated Chocolate Digestive Balls, Cocoa Butter, Coconut Oil, Wholemeal Wheat Flour, Whole Milk Powder, Barley Malt Extract, Cocoa Mass, Lactose, Whey Powder, Emulsifier, Raising Agents
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Dairies
Queso Blanco Cuban Style White Cheese
Intermark Foods Inc
D NOVA 3
Grated Cotija
EL LATINO
E NOVA 3
Queso fresco peruano fresh cheese
NOVA 3
NONFAT DRY MILK
mountain maid
E NOVA 1
2% low-fat yogurt
B NOVA 4
Shredded Mozzarella Product
Intermark Foods Inc
D NOVA 4
Mexican mix
D NOVA 4
Yogurt Cheese
The Cultured Way
D NOVA 3
Kajmak
E NOVA 4
The cultured way, yogurt cheese
The Cultured Way
D NOVA 3
Strawberry 2% Low Fat Yogurt, Strawberry
El latino
B NOVA 4
Central american cream
E NOVA 4